پذیرفته شده محترم

بدینوسیله ورود شما به خانواده دانشگاه بجنورد  تبریک عرض می‌نمائیم. این اولین قدم شما برای ورود به این دانشگاه و پیوستن به خیل فرهیختگانی است که پیش از شما در این راه قدم نهاده‌اند، لذا سعی کنید این قدم را با دقت و حوصله برداشته و توضیحات این سایت را کاملاً مطالعه فرمائید.

ضروری است متقاضیان پیش از انجام هر اقدام، آخرین اطلاعیه‌ها و دستورالعمل پذیرش غیرحضوری را مطالعه و سپس اقدام به ثبت نام نمایند.

مرحله اول:  ثبت نام غیرحضوری

برای دانلود راهنمای مراحل ثبت نام غیر حضوری اینجا کلیک نمائید. همچنین می توانید راهنمای کلیه مراحل را در این صفحه مطالعه نمایید.
برای شروع فرایند ثبت نام غیر حضوری به این آدرسhttps://golestan.ub.ac.ir مراجعه نمایید.
برای ورود به سامانه شناسه کاربری شما u972 همراه شماره ملی (بلافاصله پس از u972) و کلمه عبور کد ملی می باشد.
( مثال: شماره ملی 0123456789  شناسه کاربری : u9720123456789)
 
راهنمای ثبت نام غیر حضوری دانشجویان
پس از ورود به سیستم، از منو‌ی "ثبت نام"، منو‌ی "پذیرش غیرحضوری " و سپس پردازش "پذیرش غیرحضوری دانشجویان جدیدالورود" انتخاب شود. فرمی به شکل زیر نمایش داده خواهد شد.
 
در بالای فرم، مشخصات اصلی دانشجو نمایش داده شده و در پایین فرم، جدولی است که مراحل کار را به ترتیب نمایش می‌دهد.

بسته به شرایط دانشجو (مثل رشته، دوره و...) و شرایط دانشگاه (قوانین آموزشی، شهریه و...) مراحل مختلفی جهت پذیرش غیرحضوری دانشجو در این فرم نمایش داده می‌شود. (مثلاً اگر به دانشجو پیش پرداخت شهریه تعلق بگیرد، مراحل پیش پرداخت شهریه در فرم نمایش داده می‌شود و اگر تعلق نگیرد، نمایش داده نمی‌شود.)

قالب کلی این فرم بدین صورت است که برای تمامی موارد لیست شده، راهنمایی در سمت چپ آنها موجود است که توضیحات لازم را ارائه می‌کند. همچنین ستونی تحت عنوان وضعیت، وضعیت هر مرحله را نشان می‌دهد. در سمت راست لیست، با انتخاب گزینه انتخاب می‌توان برای انجام هر مرحله اقدام نمود. این مراحل به شرح زیر می‌باشند:

• تعیین وضعیت نظام وظیفه:

در این مرحله وضعیت نظام وظیفه خود را انتخاب کرده و دکمه"اصلاح" را کلیک کنید.
تاییدیه تحصیلی
به همراه کپی گواهی موقت پیش دانشگاهی به یکی از دفاتر پستی مراجعه نمایید و شماره و تاریخ رسید پستی را در این قسمت وارد نمایید.
 اطلاعات دانشجو - قسمت اول:

دانشجو بخش اول اطلاعات خود را در این قسمت وارد کرده اطلاعات خود را تأیید می‌کند.

**تذکر مهم: اگر در اطلاعات شناسنامه‌ای خود اشکالی مشاهده می‌کنید و امکان تغییر برای شما وجود ندارد، بعد از پذیرش نهایی به کارشناس آموزش جهت تغییر اطلاعات مراجعه فرمائید.
 ارسال فایل مدارک:
دانشجو فایل اسکن شده از مدارک مورد نیاز را ارسال می‌کند.
* متناسب با شرایط دانشجو مدارک لازم برای بارگذاری به ایشان نمایش داده می‌شود.
*تذکر مهم: بارگذاری تمامی مدارکی که در ستون اجباری آنها "بله" قید شده است الزامی است.
نکات مهم درباره مدارک:
۱- در خصوص شناسنامه، کارت ملی و هر یک از مدارک فوق‌الذکر در صورتیکه به هر دلیل (اعم از مفقودی، درخواست صدور از دفاتر خدمات دولت الکترونیک و...) در زمان ثبت نام الکترونیکی اصل سند را در اختیار ندارید تصویر آن (اعم از کپی، اسکن، روگرفت) را بارگذاری نمائید. بدیهی است تحویل اصل سند مذکور در هنگام ثبت نام حضوری ضروری بوده و در غیر این صورت امکان ثبت نام شما لغو خواهد شد.

۲- در خصوص تحویل مدارک تحصیلی مقاطع پیشین در زمان ثبت نام برای هر یک از مقاطع تحصیلی فعلی ضروری است با توجه به موارد ذیل اقدام شود:

الف-ثبت نام مقاطع کارشناسی: برای انجام ثبت نام در مقطع کارشناسی ارائه اصل مدارک دیپلم و پیش دانشگاهی اعم از گواهی موقت یا گواهی پایان تحصیلات در هنگام ثبت نام حضوری الزامی است.

ب- ثبت نام در مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته: برای انجام ثبت نام در مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته ارائه اصل گواهی موقت مقطع کارشناسی یا تصویر برابر اصل شده دانشنامه دوره مذکور در هنگام ثبت نام حضوری ضروری است. بدیهی است در هنگام ثبت نام حضوری همراه داشتن اصل دانشنامه برای کسانی که موفق به اخذ دانشنامه گردیده‌اند الزامی است.
۳- در خصوص کلیه کارکنان پیمانی و رسمی زیرمجموعه وزارت آموزش و پرورش و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ارائه موافقتنامه بدون قید و شرط برای ثبت نام الزامی است.

۴- در خصوص پذیرفته شدگان محترم ذکور فارغ‌التحصیل حوزه‌های علمیه در سطوح سه گانه که فاقد کارت پایان خدمت و یا معافیت دائم می‌باشند، به استحضار می‌رساند، امکان ثبت نام و ادامه تحصیل ایشان بدون ارائه موافقتنامه بدون و قید و شرط از مدیریت حوزه‌های علمیه قم مبنی بر موافقت با ادامه تحصیل در دانشگاه بجنورد، امکان‌پذیر نیست.

۵- در خصوص پذیرفته‌شدگان ذکور مشمول خدمت وظیفه عمومی که در حین انجام خدمت زیر پرچم می‌باشند، ضروری است پیش از انجام ثبت نام الکترونیکی با در دست داشتن کارنامه قبولی در دانشگاه بجنورد، به پردیس / دانشکده محل قبولی مراجعه و نسبت به اخذ نامه درخواست ترخیص از محل خدمت اقدام نمایند.
 پرداخت الکترونیکی پیش پرداخت شهریه:
*این آیکون برای دانشجویانی که مشمول شهریه می‌شوند نمایش داده می‌شود.

*با کلیه کارت‌های شتاب امکان واریز شهریه وجود دارد.
پایان پذیرش غیرحضوری:
*تذکرات مهم:
1-با تأیید اتمام پذیرش غیرحضوری امکان تغییر اطلاعات وجود ندارد. بنابراین پس از اطمینان از صحت اطلاعات اتمام پذیرش غیرحضوری را کلیک کنید.

2- بدون انجام مرحله "اتمام مراحل پذیرش غیرحضوری" امکان پذیرش نهایی شما در مراجعه حضوری امکان پذیر نخواهد بود.

•مشاهده موارد مورد نیاز برای پذیرش حضوری
جهت مشاهده نکات و مدارک مورد نیاز در زمان پذیرش می‌توانید از گزارش " مشاهده موارد مورد نیاز برای پذیرش حضوری " استفاده کنید.
 
 
مرحله دوم:  ثبت نام حضوری
پذیرفته شدگان محترم می‌بایستی پس از انجام فرایند ثبت نام غیر حضوری در روزهای ثبت نام حضوری با در دست داشتن مدارک موجود طبق دستور العمل جهت تکمیل و تأیید ثبت نام اقدام نمایند. در صورت عدم مراجعه برای ثبت نام حضوری مراحل فوق کان لم یکن شده و مسئولیت تبعات آن با خود آنها می‌‌باشد. جهت مشاهده زمان پذیرش ثبت نام حضوری و آدرس  کلیک نمائید.
 
پذیرفته شدگان محترم لطفاً سوالات در خصوص بارگذاری مدارک ارسالی در ثبت نام غیر حضوری و سوالات مربوط به انتخاب واحد و... را در روز ثبت نام حضوری از واحد مربوطه سوال بفرمائید.